Przejdź na górę stronyWielkie konstrukcje III Rzeszy - best of / Nazi Megastructures Compilation (2017)
PL.HDTV.1080i.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Wielkie konstrukcje III Rzeszy - best of / Nazi Megastructures Compilation (2017) PL.HDTV.1080i.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
W dążeniu do osiągnięcia światowej dominacji Niemcy podczas drugiej wojny światowej konstruowali zaawansowany sprzęt wojskowy, tworzyli śmiercionośne technologie i budowali potężne umocnienia obronne. Pracujący dla nazistów naukowcy i inżynierowie projektowali nowoczesną broń, również masowego rażenia. Autorzy programu prezentują najbardziej ambitne projekty militarne Adolfa Hitlera.


Więcej Komentarzy: 0 Wyświetleń: 170 Autor: santekutaco Wczoraj, 11:17


Najlepiej sprzedany film świata / The Greatest Movie Ever Sold (2011)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Najlepiej sprzedany film świata / The Greatest Movie Ever Sold (2011) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Reklama i marketing wpływają na życie każdego człowieka na Ziemi w sposób niespotykany wcześniej w historii. Tak naprawdę nie produkuje się obecnie filmów, które byłyby wolne od product placement, czyli ukrytej reklamy marek i ich usług. Ciężko jest przejść ulicą tak, by w tym czasie ktoś nie spróbował nam czegoś sprzedać. Konsumpcjonizm stał się jedną z najbardziej charakterystycznych cech współczesności. Twórca dokumentu, korzystając ze swojej uczciwości jako karty przetargowej, próbuje "sprzedać się" marce, która jest w stanie zaoferować mu najwięcej. Widzowie oglądając film, dowiedzą się, jak skończył się ten eksperyment. Pełen ironii i sarkazmu dokument obnaża absurdy amerykańskiej rzeczywistości, napędzanej rozdętym do gigantycznych rozmiarów konsumpcjonizmem. Reżyserem filmu jest Morgan Spurlock, nominowany do Oscara twórca "Super Size Me" i "Freakonomii".

Życie Wielkiej Rafy Koralowej / Life On The Barrier Reef (2014)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Życie Wielkiej Rafy Koralowej / Life On The Barrier Reef (2014) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Wielka Rafa Koralowa jest największą pojedynczą strukturą, która wytworzona została przez żywe organizmy. Jej wiek sięga niemal 20 milionów lat. To niepowtarzalne miejsce, widoczne nawet z kosmosu, gdzie mieszka ogromna ilość zwierząt. Wśród nich znajdują się żółwie morskie, olbrzymie małże, koniki morskie, węże morskie, rekiny, a przede wszystkim ponad 1500 gatunków ryb. Dzięki najnowszej serii - "Życie Wielkiej Rafy Koralowej" - widzowie będą mogli przyjrzeć się temu miejscu dokładniej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Święte miejsca / Sacred Sites (2016)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Święte miejsca / Sacred Sites (2016) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Opowieść o pradawnych miejscach kultu, które wciąż jeszcze stanowią nieodkrytą zagadkę. Twórcy przedstawią m.in. antyczne miasto Petra czy zamieszkały niegdyś przez Indian kanion Chaco. Widzowie dowiedzą się, czy Petra była rządzona przez kobiety, czy templariusze należeli tajemniczego kultu Jana Chrzciciela, czy Indianie z kanionu Chaco byli kanibalami. W programie zostaną zaprezentowane niedawne odkrycia archeologiczne, które umożliwiły zupełnie nowe spojrzenie na pradawne kultury.
Pociagiem przez Ameryke / Great American Railroad Journey (2016)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Pociagiem przez Ameryke / Great American Railroad Journey (2016) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Dokument to relacja z historycznej podróży Michaela Portillo mającej na celu porównanie dzisiejszej Ameryki do tej, która istniała pod koniec lat 70. XIX wieku. Brytyjski dziennikarz i polityk porusza się koleją, a w ręku ma jedynie swój niezbędnik - przewodnik Appletona z 1979 roku. Konfrontuje on obecne trasy i miejsca z tymi, które istniały tam przed lat i pokazuje jak bardzo zmienił się ten kraj.Motorowerem przez świat / The Mobylette Diaries
(Season 1) (2013) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Motorowerem przez świat / The Mobylette Diaries (Season 1) (2013) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Globtrotter François Skyvington w poszukiwaniu nowych wrażeń podróżuje po Francji i Niemczech starym pomarańczowym motorowerem. Jego droga prowadzi z Arles do Monachium, przez Ushant i Berlin. Jadąc bocznymi drogami, co chwila doświadcza niezwykle zabawnych, ale i zarazem pouczających spotkań. Zaskakujący dokument, w którym pozornie nieegzotyczne miejsca i ludzie okazują się nad wyraz oryginalni.
Hitlerowskie szwadrony śmierci / Nazi Death Squads (2017)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Hitlerowskie szwadrony śmierci / Nazi Death Squads (2017) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Historia napaści Einsatzgruppen, czyli grupy operacyjnej hitlerowskiej policji bezpieczeństwa, na żydowską społeczność podczas działań II wojny światowej. Ugrupowanie to, ze względu na brutalne metody działań, nazywane było często hitlerowskimi szwadronami śmierci. W jego skład wchodzili wyżsi rangą funkcjonariusze SD - służby bezpieczeństwa, Kripo - niemieckiej policji kryminalnej, SS i Gestapo. Głównym celem Einsatzgruppen była likwidacja fizyczna ideologicznych przeciwników III Rzeszy na zapleczu frontu, a także eksterminacja Żydów. Ocenia się, że w czasie działań wojennych szwadrony wymordowały ponad 900 tysięcy Żydów, a łącznie w wyniku ich działalności zginęło około dwa miliony cywili.

L'aiguille du midi - alpejska iglica / The Summit of Ultimate Challenge (2015)
L'aiguille du midi - alpejska iglica / Lektor PLOKŁADKA:
L'aiguille du midi - alpejska iglica / The Summit of Ultimate Challenge (2015) L'aiguille du midi - alpejska iglica / Lektor PL


OPIS:
Z masywu Mont-Blanc, nazywanego dachem Europy rozprzestrzenia się jeden z najpiękniejszych krajobrazów świata. Co roku wspina się na niego kilkadziesiąt tysięcy osób. Są wśród nich alpiniści, biegacze ekstremalni, skoczkowie spadochronowi, przyrodnicy, geolodzy czy badacze kryształów. Teren "królowej Alp" należy do ekstremalnie trudnych, dlatego od każdego z przyjezdnych wymagane są spore umiejętności i zwiększona ostrożność.


Tragedia na Mount Evereście / Nightmare On Everest (2016)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Tragedia na Mount Evereście / Nightmare On Everest (2016) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Kulisy trzęsienia ziemi, które wstrząsnęło Himalajami. Dokument jest zbiorem osobistym historii związanych z tragedią, które miało miejsce w Nepalu 25 kwietnia 2015. Żywioł z siłą 7,8 stopni w skali Richtera pochłonął ponad 9 tysięcy ludzi, a ponad 20 doznało obrażeń. Wśród ofiar byli mieszkańcy, ale także grupy himalaistów z całego świata przebywający w bazach w wysokich partiach gór. O ich życiu decydowały sekundy i odpowiednio szybko podjęte działania.Przystosowane, by przeżyć / The Wonder of Animals
(Season 1) (2014) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Przystosowane, by przeżyć / The Wonder of Animals (Season 1) (2014) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Jak to możliwe, że niedźwiedzie potrafią żyć wszędzie: od dżungli tropikalnych po ocean arktyczny? Dlaczego ptaki drapieżne zdominowały niebo i dlaczego liczba lisów bardzo szybko rośnie? Odpowiedź na te i wiele innych pytań o wyjątkowe zdolności przetrwania niektórych zwierząt poznacie oglądając nowy serial - Przystosowane by przeżyć


Królowie zabijania / Kings of the Kill (2017)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Królowie zabijania / Kings of the Kill (2017) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Afrykańska równina Serengeti jest domem dla wielu drapieżników ze szczytu piramidy troficznej. Wśród nich wyjątkowe miejsce zajmują kotowate, a szczególny respekt wzbudzają lwy. To jedyne wielkie koty, które polują w stadach. Widzowie dowiedzą się, dlaczego stosowane przez te drapieżniki strategie łowieckie są tak skuteczne, dlaczego ich metody zdobywania pożywienia są tak zróżnicowane, a także skąd wzięło się określenie "królowie zabijania". Twórcy odpowiedzą też na pytanie, czy inni mięsożercy - m.in. gepardy i lamparty - nie mogłyby również łączyć się w grupy, gdy próbują polować na inne gatunki.


Amerykański ranking drani / America's Most Badass
(2015) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Amerykański ranking drani / America's Most Badass (2015) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
"Amerykański ranking drani" to ciekawa seria programów historycznych, które ujawniają nieznane, rebelianckie oblicza legendarnych postaci z dziejów Ameryki. W kolejnych odcinkach widzowie przyjrzą się bliżej takim sławom jak Benjamin Franklin, Al Capone, Evel Knievel, Abraham Lincoln, Ernest Hemingway oraz wielu innym. Ich działania napędzała przewrotna i buntownicza natura. Seria odkryje nieznane wydarzenia z ich życia.

W poszukiwaniu nieśmiertelności / The Immortalists (2014)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
W poszukiwaniu nieśmiertelności / The Immortalists (2014) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Dwóch odrobinę szalonych naukowców starają się zapanować na procesem starzenia i stworzyć lek wiecznej młodości.

Stawka warta tuńczyka / Wicked Tuna: North vs South
(Season 6) (2017) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Stawka warta tuńczyka / Wicked Tuna: North vs South (Season 6) (2017) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Losy rybaków z Gloucester w stanie Massachusetts, którzy wraz z nadejściem lata próbują schwytać tuńczyki błękitnopłetwe. Każde wypłynięcie kutra jest ryzykowną grą, w której można stracić tysiące dolarów. Kamery śledzą codzienne zmagania na oceanie. Załoga musi zmierzyć się nie tylko z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, ale i rywalami.

Zadziorne zwierzaki / Badass Animals (2013)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Zadziorne zwierzaki / Badass Animals (2013) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Bohaterami filmu są zwierzaki, które wydają nam się zwyczajne, jednak tak naprawdę skrywają niesamowite umiejętności. Jednym z nich jest skorupiak o niewielkich rozmiarach, ale niezwykłej sile, a także miodożer stający do pojedynku z wężem.

Zagadki Ziemi / What on Earth? (2015)
PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Zagadki Ziemi / What on Earth? (2015) PL.HDTV.720p.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
W programie sześć zapierających dech w piersiach widoków i sześć niezgłębionych tajemnic: od ogromnej fali tsunami, która nigdy nie uderzyła w ląd po złowrogie, po krwiste jezioro w Bagdadzie.

Dom, w którym mieszkają pająki / The Amazing Spider House (2013)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Dom, w którym mieszkają pająki / The Amazing Spider House (2013) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Dzięki pomocy badaczy setki pająków wprowadzają się do zwykłego domu. Po niedługim czasie w ścianach budynku rozegrają się zaskakujące sceny.

Ekspedycja - odkrywcy drugiej natury / Expedition Survival
(Season 1) (2017) PL.HDTV.1080i.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Ekspedycja - odkrywcy drugiej natury / Expedition Survival (Season 1) (2017) PL.HDTV.1080i.h264-Sante / PL


OPIS:
Grupa osiemnastu śmiałków staje do trudnego zadania, które może się okazać największą przygoda ich życia. Przy okazji dowiedzą się, jak bardzo sprawni potrafią być, gdy przyjdzie im działać w ekstremalnych warunkach. W dzikiej głuszy Bieszczad przez trzy dni będą pokonywać własne słabości, uczyć się współpracować i stawiać czoła najróżniejszym wyzwaniom. Nad organizacją tego wymagającego zadania czuwają eksperci: Naval, były żołnierz GROM i ekspert do spraw survivalu, oraz psycholog Inga Nowak-Dusza. Tylko sześciu najlepszych zawodników przejdzie do finału i wyjedzie na tajemniczą wyspę.
Wojna o wodę / Water and Power (2017)
PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Wojna o wodę / Water and Power (2017) PL.HDTV.H264-Sante / Lektor PL


OPIS:
Szacuje się, że ponad miliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej. Możliwe, że w przyszłości dostęp do niej będzie w wielu częściach globu poważnie ograniczony. Coraz bardziej realna staje się także wizja wojny o wodę. Autorzy dokumentu prowadzą śledztwo mające wykazać, kto kontroluje zasoby tego podstawowego składnika życia na Ziemi. Ekipa filmowa tropi wpływowe osoby przejmujące cenne źródła w Kalifornii i firmy zatruwające m.in. podziemne zasoby. Widzowie dowiedzą się również, które instytucje finansowe zarabiają na wodzie.

Królestwo Oceanów / Kingdom of the Oceans (2011)
PL.HDTV.720p.h264-Sante/ Lektor PL
OKŁADKA:
Królestwo Oceanów / Kingdom of the Oceans (2011) PL.HDTV.720p.h264-Sante/ Lektor PL


OPIS:
Nim zwierzęta zamieszkały obszary lądowe Ziemi zdołały podbić wszystkie środowiska morskie planety. Dokumentaliści przyglądają się dzisiejszym mieszkańców oceanów, arktycznych mórz i tropikalnych zbiorników wodnych. Przy okazji odkrywają ich liczne sekrety.
Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 78 Dalej
 

REKLAMA

www.tb7.pl

Stopka strony

Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.

Właściciel strony nie odpowiada za dodane posty