Przejdź na górę strony
Wróżby kumaka / Unkenrufe (2005)
PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Wróżby kumaka / Unkenrufe (2005) PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Niemcy/Polska 2005
Występują: Krystyna Janda, Matthias Habich, Dorothea Walda, Marek Kondrat
Reżyseria: Robert Gliński
Jesień 1989 roku. Alexander Reschke (Matthias Habich), niemiecki pisarz i badacz sztuki, przyjeżdża do Gdańska, aby odnaleźć nagrobek Daniela Gralatha, burmistrza miasta w XVIII w. Choć Alexander urodził się i wychował w Gdańsku, błądzi, gdyż ulice od dawna mają polskie nazwy. Dzięki zbiegowi okoliczności mężczyzna poznaje konserwatorkę zabytków Aleksandrę Piątkowską (Krystyna Janda). Udaje im się znaleźć wspólny język, zwłaszcza że mają podobne doświadczenia. Oboje w młodości musieli opuścić rodzinne strony. Rodzice Aleksandry zostali przesiedleni do Gdańska z Wilna i nigdy nie zapomnieli o ojczystej ziemi. Ona i Alexander wpadają na - początkowo żartobliwy - pomysł, aby założyć towarzystwo zapewniające niegdyś wygnanym pochówek w ojczyźnie. Postanawiają go zrealizować. Udaje im się powołać do życia Polsko-Niemieckie Towarzystwo Cmentarne, powstaje Cmentarz Pojednania. Ich inicjatywa zyskuje popularność. Romans Alexandra i Aleksandry rozwija się. Tymczasem członkowie rady nadzorczej Towarzystwa zaczynają myśleć wyłącznie o generowaniu coraz większych zysków. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści niemieckiego noblisty, Güntera Grassa. W 2006 roku obraz Roberta Glińskiego był nominowany do Orłów w pięciu kategoriach. Otrzymał Specjalną Nagrodę Jury na MFF "Love is Folly" w Warnie.

Historia kina w Popielawach (1998)
PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PLOKŁADKA:
Historia kina w Popielawach (1998) PL.DVBRip.h264-Sante / Lektor PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Polska 1998 od 12 lat
Występują: Krzysztof Majchrzak, Bartosz Opania, Grażyna Błęcka-Kolska, Franciszek Pieczka
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Akcja filmu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - w okresie powstania styczniowego i w końcu lat 60. XX wieku. Bohaterami są członkowie rodziny Andryszków, wiejskich kowali. Andryszek, zwany Pierwszym (Bartosz Opania), skonstruował kinomaszynę, zanim to samo uczynili na Zachodzie bracia Lumiere. Niestety, nie dane mu było dokończyć pracy nad swoim wynalazkiem, ponieważ patriotyczny obowiązek zmusił go do walki w powstaniu styczniowym. Po stu latach, szósty z rodu Andryszków - Józef zwany Szustkiem (Michał Jasiński) - postanawia w oparciu o rysunki przodka kontynuować pracę nad wynalazkiem. Jego ojciec Andryszek Piąty (Krzysztof Majchrzak) stanowczo się temu sprzeciwia. Uważa bowiem, że maszyna ta sprowadza na ich rodzinę same nieszczęścia. Narratorem historii jest dziesięcioletni Staszek (Tomasz Krysiak). Opisuje on dzieje barwnego rodu Andryszków w swoim pamiętniku... Obraz nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.


Porady na zdrady (2016) PL.BDRiP.XViD-K12 / Film Polski


 Porady na zdrady (2016) PL.BDRiP.XViD-K12 / Film Polski


reżyseria: Ryszard Zatorski
scenariusz: Ryszard ZatorskiJoanna Wilczewska
gatunek: Komedia rom.
produkcja: Polska
premiera: 24 lutego 2017 (Polska) 23 lutego 2017 (świat)


Dwie kobiety, Kalina i Fretka, zostawione przez swoich partnerów zakładają firmę, w której chcą zajmować się rozwiązywaniem problemów z niewiernością facetów. Gdy ta pierwsza ma uwieść coacha Macieja, cały plan spala na panewce.

Jestem mordercą (2016) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

Jestem mordercą (2016) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

Jestem mordercą (2016) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

gatunek: Thriller, Psychologiczny
produkcja: Polska
premiera: 4 listopada 2016
reżyseria: Maciej Pieprzyca
scenariusz: Maciej Pieprzyca


Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę.

Więcej Komentarzy: 0 Wyświetleń: 15 Autor: Zelwik 24-09-2017, 12:13


Fachowiec (1983)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Fachowiec (1983) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Polska 1983
Występują: Cezary Morawski, Jerzy Bończak, Marek Frąckowiak, Jacek Kałucki
Reżyseria: Krzysztof Gruber
Przełom XIX i XX wieku. Kazimierz Zaliwski (Cezary Morawski) pochodzi z rodziny inteligenckiej. Zdolny chłopak poprzestaje jednak na maturze, rezygnując z dalszego kształcenia. Zakotrodatreleasese się bowiem w pięknej dziewczynie, córce majstra pracującego w fabryce. Pragnąc zbliżyć się do wybranki swego serca, przyjmuje posadę ślusarza na wydziale, gdzie zatrudniony jest jej ojciec (Bronisław Pawlik). Tymczasem piękna Helena (Małgorzata Pieczyńska), dla której gotów jest do największych poświęceń, woli towarzystwo studentów niż prostego robotnika. Na domiar złego, w związku z redukcją etatów Zaliwski traci pracę w fabryce. Opuszczony przez wszystkich, rozgoryczony kieruje swój gniew przeciwko studentowi Zaniczowi (Jacek Kałucki), którego Helena faworyzuje najbardziej. Wreszcie załamany niepowodzeniami usiłuje targnąć się na swoje życie.Amok (2017) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

Amok (2017) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

Amok (2017) PL.480p.BRRip.XviD.AC3-Zelwik / Film polski

gatunek: Kryminał
produkcja: Polska, Niemcy, Szwecja
premiera: 24 marca 2017
reżyseria: Kasia Adamik
scenariusz: Richard Karpala


Architekt Roszewski zostaje zamordowany. Kilka lat później inspektor Jacek Sokolski odnajduje dowody, które wiążą się z motywem opisanym w powieści kryminalnej pod tytułem "Amok".

Więcej Komentarzy: 0 Wyświetleń: 41 Autor: Zelwik 23-09-2017, 11:11


Cwał (1995)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Cwał (1995) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
KOMEDIODRAMAT Polska 1995 od 12 lat
Występują: Maja Komorowska, Bartosz Obuchowicz, Karolina Wajda, Agnieszka Warchulska
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Początek lat 50. XX wieku. Dziesięcioletni Hubert (Bartosz Obuchowicz) mieszka z matką (Sławomira Łozińska), gdyż jego ojciec od czasów wojny przebywa na emigracji w Londynie. Z tego powodu kobieta jest nękana przez funkcjonariuszy UB. Na skutek powtarzających się gróźb wysyła ona syna do mieszkającej w Warszawie przyjaciółki, Idalii Dobrowolskiej (Maja Komorowska). Przyszywana ciocia okazuje się ekscentryczną kobietą po pięćdziesiątce, która jest zafascynowana jazdą konną. Hubert nie potrafi zrozumieć postawy Idalii, która - choć nienawidzi systemu, w którym musi żyć - chętnie zawiera znajomości z partyjnymi dygnitarzami. Kobieta uczy go, że tego typu kłamstwo nie jest niczym złym. Chłopiec, wychowany w kulcie wiary, prawdy i honoru, nie może zaakceptować jej nieuczciwego postępowania. Mając dość życia w fałszu, marzy o wyjeździe do Anglii i odnalezieniu ojca. Reżyser Krzysztof Zanussi twierdził po premierze, że jest to jeden z jego najbardziej autobiograficznych filmów. Podczas FPFF w Gdyni w 1996 roku film zdobył m.in. Nagrodę Specjalną Jury oraz nagrody za role Mai Komorowskiej i Bartosza Obuchowicza. Obraz został doceniony także na imprezach filmowych w Toronto, Tokio i Moskwie.


Ballada o ścinaniu drzewa (1972)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Ballada o ścinaniu drzewa (1972) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM KRÓTKOMETRAŻOWY Polska 1972
Występują: Bolesław Płotnicki, Józef Łodyński, Henryk Gęsikowski, Wanda Ostrowska
Reżyseria: Feridun Erol
Trzyosobowa brygada robotników pod przewodnictwem majstra Błaszczyka (Bolesław Płotnicki) otrzymuje polecenie ścięcia przydrożnego drzewa. Jego podwładni to zapalony grzybiarz Malawka (Józef Łodyński) i żółtodziób Kazio (Henryk Gęsikowski). Malawka spóźnia się do pracy, bo od rana szukał grzybów, Kazio zabiera się ochoczo do pracy, ale jego zapał gasi majster, wykazując młodemu pracownikami jego techniczne błędy. Czas płynie, drzewo nadal stoi, a trzech drwali zajmuje się wszystkim innym tylko nie pracą.


Szatan kazał tańczyć (2016) PL.HQ.DVDRip.XviD.AC3-K12 / Film Polski


Szatan kazał tańczyć (2016) PL.HQ.DVDRip.XviD.AC3-K12 / Film Polski


#iNFO#

Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Polska
Premiera: 5 maja 2017 (Polska) 10 marca 2017 (świat)


#OPiS#


Karolina odnosi międzynarodowy sukces powieściowy. Jej nihilistyczne życie powoli się rozpada, bo narkotyki i alkohol nie są w stanie zapełnić pustki.


Kurs na lewo (1986)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Kurs na lewo (1986) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM OBYCZAJOWY Polska 1986
Występują: Zbigniew Buczkowski, Ludwik Pak, Maria Pakulnis, Marek Siudym
Reżyseria: Paweł Unrug
Pracownicy tuczarni - Paweł (Marek Siudym), Antek (Ludwik Pak) i Kazik (Zbigniew Buczkowski) - otrzymują polecenie nielegalnego zabicia i rozwiezienia sporej ilości indyków ważnym osobistościom. Zniechęceni i znużeni kłopotami towarzyszącymi im podczas realizacji zadania, bohaterowie postanawiają urządzić sobie piknik nad Wisłą... Adaptacja jednego z opowiadań, pochodzącego ze zbioru "Maść na szczury" autorstwa Bogdana Madeja. Autor z charakterystyczną sobie nutką ironii, krytykuje zasady funkcjonowania w polskiej rzeczywistości tzw. propagandy sukcesu. Sukces w pojęciu jego bohaterów prawie zawsze jest równoznaczny z umiejętnością "kombinowania".

Zazdrość i medycyna (1973)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Zazdrość i medycyna (1973) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
FILM PSYCHOLOGICZNY Polska 1973
Występują: Andrzej Łapicki, Mariusz Dmochowski, Ewa Krzyżewska, Włodzimierz Boruński
Reżyseria: Janusz MajewskiKrynica, lata 30. XX wieku. Zamożny przemysłowiec Widmar (Mariusz Dmochowski) zaczyna podejrzewać swoją żonę Rebekę (Ewa Krzyżewska) o zdradę. Mąż jest do szaleństwa zazdrosny o młodą i piękną małżonkę. Chcąc poznać prawdę, fabrykant zatrudnia starego krawca Abrahama Golda (Włodzimierz Boruński), który ma śledzić Rebekę. W zamian za tę przysługę Widmar ma pomóc Żydowi wyjechać do Anglii. Podejrzliwy mąż wspomina spędzone z żoną chwile i stara się w drobnych nawet szczegółach odnaleźć dowody zdrady. Tymczasem Gold zaczyna szpiegować Rebekę. Odkrywa, że faktycznie ma ona romans z dyrektorem szpitala, doktorem Tamtenem (Andrzej Łapicki). Spieszy donieść o zdemaskowaniu niewiernej żony, kiedy wpada przypadkiem na przewody elektryczne i umiera. Widmar nigdy nie poznaje prawdy o romansie Rebeki i Tamtena. Film jest adaptacją powieści Michała Choromańskiego.
Lawstorant (2005) PL.DVDRip.XViD-Nn / Film Polski


Lawstorant (2005) PL.DVDRip.XViD-Nn / Film Polski


#iNFO#

gatunek: Komedia kryminalna
produkcja: Polska
premiera: 24 czerwca 2005 (Polska) 24 czerwca 2005 (świat)
reżyseria: Mikołaj Haremski
scenariusz: Tadeusz Porębski#OPiS#


Tytułowy Lawstorant czyli Bogdan po kilku latach odsiadki za oszustwa zostaje zwolniony z więzienia. Po wyjściu postanawia zebrać ekipę i zogranizować największy przekręt w jego życiu. Na rozkręcenie interesu pożycza pieniądze od Belfegora. Sytuacja ulega komplikacji gdy jego dług zostaje spłacony przez Caruso, najwyżej postawionego mafisa w okolicy, w zamian za udział w interesach Lawstoranta. Na tym nie kończą się jednak problemy Bogdana. Caruso zmusza go do wzięcia z banku wysokiej pożyczki, której to nie ma nie spłacić, a ma to zrobić z pomocą nażeczonej, która jest dyrektorką owego banku. Teraz Bogdan musi kombinować jak ujść z życiem, nie zadrzeć z bankiem poprzez niespłacanie kredytu oraz nie stracić narzeczonej.Ki (2011) PL DVDRip XviD B89 / Film Polski


Ki (2011) PL DVDRip XviD B89 / Film Polski


#iNFO#

DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 2011
Występują: Roma Gąsiorowska, Adam Woronowicz, Kamil Malecki, Krzysztof Ogłoza
Reżyseria: Leszek Dawid


#OPiS#


Ki (Roma Gąsiorowska) wraz z trzyletnim synkiem Pio (Kamil Malecki) ucieka od agresywnego i sfrustrowanego brakiem pracy partnera, Anto (Krzysztof Ogłoza). Wprowadza się do przyjaciółki Dor (Sylwia Juszczak). Nie potrafiąc uszanować prywatności innych, burzy spokój intrygującego, lecz skrajnie odmiennego od niej współlokatora Miko (Adam Woronowicz). Dziewczyna nie zamierza godzić się z ograniczeniami, jakie niesie ze sobą samotne macierzyństwo. Kocha Pio, ale bez oporów angażuje wszystkich wokół do opieki nad synem, sama zaś idzie w tym czasie zabawić się z koleżankami. Regularnie odwiedza ośrodek pomocy społecznej i wyłudza skromną zapomogę. Dorabia zaś w nocnym klubie i pozuje nago studentom ASP. Ki zresztą także uważa się za artystkę, marzy o sławie i uznaniu. Dzięki protekcji przyjaciółki przygotowuje dla galerii wideoinstalację, której tematem jest kondycja kobiety samotnie wychowującej dziecko. W walce o lepszy los dla siebie i Pio wyraźnie brak jej jednak konsekwencji i dojrzałości... Debiut fabularny Leszka Dawida, autora obrazu poświęconego grupie Paktofonika pt. "Jesteś Bogiem".Amok (2017) PL.BDRip.XviD-KiT / Film Polski


Amok (2017) PL.BDRip.XviD-KiT / Film Polski


#iNFO#

Reżyseria: Kasia Adamik
Scenariusz: Richard Karpala
Gatunek: Kryminał
Produkcja: Niemcy, Polska, Szwecja
Premiera: 24 marca 2017 (Polska) 23 marca 2017 (świat)


#OPiS#


Architekt Roszewski zostaje zamordowany. Kilka lat później inspektor Jacek Sokolski odnajduje dowody, które wiążą się z motywem opisanym w powieści kryminalnej pod tytułem "Amok".Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.XviD-K12 / Film Polski


Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.XviD-K12 / Film Polski


#iNFO#

Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Polska
Premiera: 5 maja 2017 (Polska) 10 marca 2017 (świat)


#OPiS#


Karolina odnosi międzynarodowy sukces powieściowy. Jej nihilistyczne życie powoli się rozpada, bo narkotyki i alkohol nie są w stanie zapełnić pustki.Szatan kazał tańczyć (2016)
PL.DVDRip.Xvid.AC3-K12 / Film polski
Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.Xvid.AC3-K12 / Film polskiReżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Polska
Premiera: 5 maja 2017 (Polska) 10 marca 2017 (świat)


Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…Amok (2017)
PL.720p.BRRip.Xvid.AC3.BBRG / Film polski
Amok (2017) PL.720p.BRRip.Xvid.AC3.BBRG / Film polskiReżyseria: Kasia Adamik
Scenariusz: Richard Karpala
Gatunek: Kryminał
Produkcja: Niemcy, Polska, Szwecja
Premiera: 24 marca 2017 (Polska) 23 marca 2017 (świat)


Architekt Roszewski zostaje zamordowany. Kilka lat później inspektor Jacek Sokolski odnajduje dowody, które wiążą się z motywem opisanym w powieści kryminalnej pod tytułem "Amok".Szatan kazał tańczyć (2016)
PL.DVDRip.Xvid-KiT / Film polski
Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.Xvid-KiT / Film polskiReżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Polska
Premiera: 5 maja 2017 (Polska) 10 marca 2017 (świat)


Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.XviD-KiT / Film polski


Szatan kazał tańczyć (2016) PL.DVDRip.XviD-KiT / Film polski


Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Polska
Premiera: 5 maja 2017 (Polska) 10 marca 2017 (świat)


Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…

Więcej Komentarzy: 0 Wyświetleń: 102 Autor: rafi11s 18-09-2017, 15:41


Romeo i Julia z Saskiej Kępy (1988)
PL.DVBRip.h264-Sante / PLOKŁADKA:
Romeo i Julia z Saskiej Kępy (1988) PL.DVBRip.h264-Sante / PL


OPIS:
DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 1988
Występują: Krzysztof Chamiec, Barbara Zielińska, Katarzyna Gniewkowska, Witold Pyrkosz
Reżyseria: Edward Skórzewski
W eleganckiej dzielnicy Warszawy - na Saskiej Kępie, w pakamerze obok kotłowni, Leopold (Krzysztof Chamiec) i Sabina (Barbara Zielińska) znaleźli sobie cichy kąt. Zniszczony przez alkohol Leopold był niegdyś artystą malarzem, a jego obrazy nieźle się sprzedawały. Teraz egzystuje dzięki prostej kobiecie ze wsi, która stała się jego podporą i przyjacielem. Sabina zajmuje się sprzedawaniem szmat i butelek. Skomplikowana gra uczuć między dwojgiem przegranych ludzi wciąga widza w świat dziwny, przerażający, a zarazem pełen fantazji... Prototypem bohaterów była autentyczna para z tzw. marginesu społecznego.
Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 22 Dalej
 

REKLAMA

www.tb7.pl

Stopka strony

Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.

Właściciel strony nie odpowiada za dodane posty